Wieszaki na odzież wierzchnią

 

Profilowane wieszaki zaprojektowano specjalnie z myślą o zawieszaniu na nich wszelkiego rodzaju ciężkich ubrań, do których w szczególności powinniśmy zaliczyć wierzchnią odzież, taką jak: płaszcze, kurtki zimowe, itp.

 

Kiedy więc nadchodzi sezon zimowy, typowe płaskie wieszaki powinny ustąpić miejsca w garderobie wieszakom profilowanym, których kształt gwarantuje, że zawieszone na nim ubrania nie będą ulegały deformacji i zachowają swój ”szyty na miarę” kształt. Dotyczy to zwłaszcza ramion, kołnierza oraz pleców.

 

 

W warunkach domowych najlepiej sprawdzą się solidne wieszaki drewniane, co nie oznacza, że tworzywo również nie znajdzie zastosowania dla tej kategorii produktów. W większości sklepów odzieżowych zetkniemy się właśnie z wieszakami plastikowymi, chociażby jak ten na poniższym zdjęciu:

 

 

W naszym sklepie oferujemy zarówno szeroki wybór wieszaków profilowanych plastikowych, jak i drewnianych.


Powszechne wykorzystanie w galeriach handlowych wieszaków z tworzywa potwierdza, że plastik nie musi być wcale gorszym materiałem od drewna. Dzięki zastosowaniu sztywnego polistyrenu wieszaki pozostają lekkie i dają wystarczające wsparcie. Nawet przy braku dodatkowej poprzeczki takie produkty nie ugną się pod ciężarem naszych kurtek.

 

 

Co ilustruje fotografia powyżej, poszerzane po długości ramiona (5 razy grubsze na końcach niż w części środkowej) wystarczająco uchronią odzież wierzchnią przed zdefasowaniem.


Wśród wieszaków drewnianych szczególną pozycję zajmuje także prezentowany niżej drewniany wieszak “bryłowy”, bardziej masywny, który bez problemu będzie w stanie unieść wagę nawet najcięższego zimowego płaszcza czy kurtki.

 

 

Tak solidne wieszaki mogą znaleźć uniwersalne zastosowanie, dlatego warto niewątpliwe w nie zainwestować. Warto pamiętać, że i tutaj kluczowe pozostaje właściwe dopasowanie rozmiarowe. Nasza rada: trzeba wybrać taki wieszak, który długością będzie najbardziej zbliżony do rozpiętości ramion zawieszanej odzieży.