Wieszaki na odzież lekką

 
Produkty polecane do zawieszania odzieży lekkiej to wieszaki o płaskim profilu (2-20 mm) i rozpiętości ramion (od 38 do 48 cm). Szeroka gama wieszaków zarówno z tworzywa jak i z drewna przeznaczona do tej konfekcji wyposażona jest w różnego rodzaju zaczepy, klipsy i inne elementy, co utrudnia jednoznaczny podział. Postarajmy się jednak przyjrzeć nieco bliżej wybranym modelom.

 

Plastikowe wieszaki na bluzki i sukienki

Wieszaki wykonane z plastiku sprawdzą się idealnie do lekkiej odzieży, a ich niewątpliwym plusem w porównaniu do wieszaków z drewna, będzie konkurencyjna cena. Poniżej kilka przykładów.

 


Jak widać na powyższych zdjęciach, pomimo, że każdy model posiada odmiene cechy takie jak: zaokrąglone zaczepy, specjalne wcięcia, antypoślizgowe elementy, czy inne specjalnie zaprojektowane kształty, tak naprawdę tę samą bluzkę, top, czy sukienkę, powiesimy na każdym z prezentowanych modeli.

 

Uniwersalne wieszaki na komplety

W tym miejscu warto zaprezentować najbardziej praktyczny wieszak (a właściwie grupę wieszaków), który oprócz zaczepów posiada poprzeczkę dostępną także z opcjonalnymi klipsami.

 

 

Ten nasz popularny, firmowy produkt wytwarzamy w pełnej gamie rozmiarowej (od dziecięcych wieszaków 01-109, 01-110 przez modele 01-111 i 01-113 po największe wieszaki 01-114). Uniwersalna konstrukcja oraz zalety tego produktu wpływa niewątpliwie na jego szerokie zastosowanie.

 

 

Dolne zaczepy na końcach obu ramion pozwalają na łatwe zawieszenie spódnicy, zaś poprzeczka umożliwia zawieszenie spodni. Dodatkowe klipsy znajdą zastosowanie w obydwu przypadkach. Ponadto specjalne ząbki na ramionach stanowią także element antypoślizgowy. 

 

Wieszaki drewniane

W kontekście lekkiej odzieży warto również pamiętać o mocniejszych wieszakach drewnianych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby także i na nich mogły wisieć lekkie i zwiewne sukienki.

 

 

Wieszaki z drewna oferują także podobne rozwiązania co plastiki. Na przykład do zawieszania bluzek na ramiączkach lub cienkich tasiemek wszytych w ubrania, przydatne okażą się drewniane wieszaki z nacięciami na ramionach. 

 

 

W przypadku, kiedy załóżmy, posiadamy już gładkie wieszaki drewniane (tj. bez wcięć na ramionach) alternatywnym rozwiązaniem będą antypoślizgowe nakładki silikonowe, które zabezpieczą delikatną odzież przed zsuwaniem się. Nakładki można nałożyć na każdy wieszak bez poprzeczki, którego grubość nie przekracza 30 mm.

 

Wieszaki flokowane też  mogą  się przydać

Nie zapominajmy także o wieszakach welurowych, które są wręcz stworzone do damskich topów, bluzek czy sukienek. Oprócz samych walorów estetycznych, dzięki pokryciu wieszaka flokiem nawet najdelikatniejsze tkaniny jak, na przykład jedwab, nie będą zsuwały się.

 

 

Jeszcze jedna propozycja

W tej kategorii wieszaków na lekką odzież nie można pominąć także czarnych oraz białych modeli wykonanych z tworzywa ABS, które wyglądają elegancko, a także są trwałe i odporne na zarysowania.

 

 

Na koniec dla podsumowania i ułatwienia wyboru naszym klientom, przedstawiamy tabelę rozmiarów wieszaków na topy, t-shirty, bluzki i sukienki

 

Rozmiarówka odzieżowa (cm)  Rozmiar wieszaka (cm)
 XS/S (34-36)  38-41
 M/L(38-40)  42-44
 XL/XXL (42-44)  45-48